Home > Zdrowie, Uroda > Czy warto kupować gumy do włosów?

Czy warto kupować gumy do włosów?

Stylizacja włosów

Gumy do włosów są kosmetykami do stylizacji, które bardzo dobre utrwalają fryzurę, która została wcześniej ułożona. Gumy do włosów w porównaniu do żelu do stylizacji zawierają w swoim składzie mniejszą ilość wody, zapewnia to szybsze układanie, a także dłuższą trwałość fryzury. 

Czym stylizować włosy? Guma do włosów

Guma do włosów (sprawdź) ma ponadto sztywniejszą konsystencję w porównaniu do żelu, przez co nie pozostawia tłustego efektu na włosach, daje do zdecydowanie lepszy efekt strukturyzujący. Wystarczy niewielka ilość tego kosmetyku, aby uzyskać dobry efekt stylizacyjny. Specjaliści oraz fryzjerzy rekomendują gumę nie tylko do włosów krótkich, ale także półdługich.

Jak stylizować włosy?

Mnóstwo osób nie jest zadowolona ze swoich przeciętnych włosów, jednak zdecydowana większość z nich zmieni zdanie na ich temat po użyciu gumy. Jest to świetny kosmetyk do utrwalenia fryzury. Można używać go nie tylko na włosach wilgotnych, ale także suchych. Za każdym razem produkt ten podtrzymuje efekt stylizacji, dodaje również pasmom objętości, a tym samym wygładzi je i nawilży.

Jak nakładać gumę do włosów?

Jak zostało już wspomniane wcześniej gumy do stylizacji włosów utrwalają fryzurę na dłuższy czas niż żel. Nawet właściciele najbardziej niesfornych włosów, będą wstanie ułożyć je w sposób, jaki sobie życzą. Gumę bardzo podobnie do pasty nakłada się na wybrane partie włosów. Produkt ten w swoim składzie zawiera barwnik, który jest wstanie wydobyć z włosów intensywną barwę, która da efekt różnokolorowych pasemek, które mogą przypominać niektórym osobom balejaż.

Guma jest jednak bardziej sztywna w porównaniu do żelu, a także pasty, nie każdy jest świadom, że zdecydowanie bardziej wysusza włosy. Osoby, które źle wykorzystają gumę, mogą sprawić, że włosy będą oklapnięte. Z gumy do włosów nie poleca się korzystać osobom, które mają tendencję do przetłuszczania się.