Home > Budownictwo > Dla kogo projekty domów bez garażu?

Dla kogo projekty domów bez garażu?

projekty domów bez garażu

Garaż wbudowany w bryłę domu zapewnia wygodę mieszkańców, jednak nie wiąże się wyłącznie z korzyściami. Projekty domów na wąską działkę czy tanich w budowie zwykle pozbawione są garażu – nie oznacza to jednak, że należy z niego całkowicie zrezygnować. Wystarczy nieco kreatywności i wolne środki, by zastąpić garaż choćby wiatą.

Zalety projektów bez garażu

Projekty domów bez garażu wpisują się na każdą działkę, co jest ich niewątpliwą zaletą. Domy bez garażu dobrze prezentują się zarówno na terenach o większej powierzchni, jak i na wąskich gruntach o ograniczonych możliwościach budowy, gdzie każdy metr okazuje się na wagę złota. Wielu inwestorów preferuje użytkowanie garażu jako osobnego budynku gospodarczego, w którym jednocześnie można zorganizować niewielki warsztat.

Garaż wolnostojący znacznie lepiej nada się na przechowywanie narzędzi czy akcesoriów ogrodowych niż obiekt wbudowany w bryłę domu. Warto podkreślić, że domy z wbudowanym garażem nie są budynkami tanimi w budowie – cena garażu znacznie podnosi koszty budowy, co może mieć kluczowe znaczenie dla inwestorów, a dodatkowy metraż zwiększa opłaty za energię oraz ogrzewanie. Garaż może zostać wybudowany już po odbiorze domu, dzięki czemu inwestor nie musi pozyskiwać dodatkowych środków jeszcze na etapie budowy.

Eleganckie projekty domów bez garażu

Inwestorzy, którym zależy na efektownej bryle domu czy wielospadowym dachu powinni poszukiwać projektów domów bez garażu. Dzięki temu mogą zastosować szereg obiektów ozdobnych jak poszerzone tarasy, pergole czy ażurowe konstrukcje, które zapewniają płynne połączenie części wypoczynkowej budynku z ogrodem. Zapewniają efektowny wygląd zewnętrzny budynku, a budowa bryły nie jest zakłócona poprzez dodanie garażu.

Wśród projektów domów pozbawionych wbudowanego garażu można znaleźć zarówno obiekty o klasycznym charakterze, jak i domy utrzymane w stylu tzw. nowoczesnej stodoły. Brak garażu daje szerokie pole do manewru architektom i budowniczym, a także pozwala na adaptację wybranego projektu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami inwestora – warto pomyśleć o wyborze takiego projektu.

Zobacz na: https://wybieramprojekt.pl/szukam-projektu-bez-garazu/