Home > Zdrowie, Uroda > Dobre suplementy dla sportowców – gdzie kupić?

Dobre suplementy dla sportowców – gdzie kupić?

suplementy diety dla ćwiczących

W sporcie rola suplementów jest nieoceniona. Dlaczego? Ponieważ osobom które sportem zajmują się zawodowo, zależy na dodatkowych 10 %.  Ale co w takim razie z osobami, które sportem zajmują się raczej rekreacyjnie? Jeśli, chcesz być silniejszy, szybszy oraz bardziej wytrzymały, powinieneś zaopatrzyć się w asortyment dobrych suplementów.

Dlaczego warto stosować suplementy diety?

Jeśli trenujesz, na siłowni już od jakiegoś czasu, to wiesz że często na przykład białko z diety nie wystarcza. Dla przykładu odżywka białkowa, w porcji może mieć aż 35 gram białka. To sporo biorąc pod uwagę ile musisz zjeść jedzenia aby dostarczyć taką ilość.

Białko odgrywa kluczową rolę w odbudowie mikrouszkodzeń. No dobrze więc, a co w takim razie z osobami nie jedzącymi mięsa? Będąc szczerym, nie ma różnicy czy przyjmiesz białko w postaci roślinnej czy zwierzęcej. Olimp Sojavit jest białkiem skonstruowanym z myślą o wegetarianach. Poznaliśmy i dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywa białko w życiu sportowca. Następnym suplementem który jest nieoceniony jest kofeina.

Jaką rolę odgrywa kofeina ?

 

  • poprawia koncentrację ,
  • polepsza naszą reakcję,
  • hamuje apetyt

 

Kofeinę można z powodzeniem stosować podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Skąd wziąć kofeinę ? Można po prostu wypić kawę. A co jeśli jesteśmy już bezpośrednio przed treningiem ? Nie warto pić na szybko kawy i poparzyć przy tym język. Problem rozwiązuje kofeina pod postacią tabletek. OLIMP Caffeine Kick 60 caps, produkt dodaje energii, poprawia wytrzymałość, możemy dzięki temu spędzić więcej czasu na siłowni.

Jak działa kreatyna?

Kreatyna, nie można było nie wspomnieć o tym suplemencie. Niektórzy zaliczają ją do sterydu. Co oczywiście nie jest prawdą. Kreatyna ma wiele właściwości, podwyższa uwodnienie komórki mięśniowej, stymuluje ATP, zwiększa wyniki siłowe i jeszcze więcej. Nic więc dziwnego że niektórzy zaliczają ją do środków anabolicznych. Jaką mamy kreatynę, zarówno jabłczan jak i monohydrat.

Czy jest między nimi jakaś różnica? Nie zupełnie aczkolwiek więcej osób chwali tą drugą wersję. Kreatynę możemy stosować na dwa sposoby mieszając ją z wodą, lub łykając tabletki. Najfajniejsze jest to że, kreatyna ma wiele smaków, można ją znaleźć pod postacią coli, oranżady a nawet w smaku gumy balonowej.

Wymienione w artykule oraz inne suplementy diety dla sportowców znajdziesz w sklepie StrefaMocy.pl