Home > Budownictwo > Ile kosztuje w skupie drewno rozbiórkowe?

Ile kosztuje w skupie drewno rozbiórkowe?

Drewno do budowy domu

Wielu z nas decydując się dziś na budowę domu, stawia na budynku murowane i trudno się temu dziwić. Wszystko dlatego, że wznosi się je dość szybko, co w dobie kredytów bankowych, kiedy to chcemy je wybudować jak najszybciej, ma niebagatelne znaczenie. To jednak nie wszystko, bo nie zapominajmy również i o tym, że jest to rozwiązanie korzystne pod względem ekonomicznym, bo dom taki kosztuje znacznie mniej, aniżeli jest to w przypadku domów drewnianych.

Ile kosztuje drewno na budowę domu

Nie jest bowiem tajemnicą, że drewno kosztuje dość dużo. Mimo wszystko nie jest przecież powiedziane, że ma to być drewno nowe. Oczywiście takie może być rozwiązaniem najlepszym, ale będzie też wyjściem najdroższym. Dobrze natomiast wypada tutaj drewno rozbiórkowe, a więc nic innego jak drewno, które było już w przeszłości wykorzystywane do wznoszenia jakichś budynków. Niekiedy miały one nie po kilkadziesiąt, ale i sto czy więcej lat, co jednak nie znaczy też i tego, że jest to drewno słabe. Nic z tych rzeczy, ponieważ nie można mieć do niego wielu zastrzeżeń.

Jak ograniczyć koszty przy budowie domu

Wszystko dlatego, że drewno rozbiórkowe nabywane przez wszelkiego rodzaju podmioty, które je skupują, nie jest odsprzedawane od razu. Wcześniej poddaje się je różnym procesom, które mają wpłynąć na jego jakość. Tym samym po takich procesach drewno rozbiórkowe pod względem parametrów nie odstaje zbyt dużo od drewna nowego. Jest za to o wiele tańsze, co z punktu widzenia inwestora jest rzeczą najważniejszą. Jak najbardziej zainteresowani takimi domami z drewna powinni drewnu rozbiórkowemu przyjrzeć się nieco bliżej.