Home > Transport > Import z Chin firma konsultingowa

Import z Chin firma konsultingowa

firma import z Chin

Kontrola jakości w Chinach to coraz bardziej popularne przedsięwzięcie wielu przedsiębiorców, które cieszy się niezwykłym zainteresowanie w dzisiejszych czasach. Wiele polskich firm podejmuje bowiem współpracę z chińskimi kontrahentami. Zamawiają u nich duże ilości towarów, które są cenowo dużo tańsze niż te, które dostępne są na rodzimym rynku.

Import z Chin firma kontrolująca jakość towaru

Nie wszystko zawsze przebiega pomyślnie i wielu chińskich przedsiębiorców nie dotrzymuje niestety umów pod względem jakości materiałów z jakich dane produkty miały być zrobione. Poprzez takie działania nieuczciwych kontrahentów powstało wiele firm, których zadaniem jest między innymi kontrola jakości w Chinach. Kontrola ta dotyczy nie tylko wyrobów gotowych, ale także materiałów wykorzystywanych w procesie produkcji. Współpraca z tego typu firmą jest bardzo przydatna w szczególności dla początkujących importerów, którzy często nie wiedzą o tym, że proceder oszustwa jest dosyć szeroki.

Firma z tej branży przed samą wysyłką sprawdzi wszystkie wyprodukowane towary pod względem jakości, ilości i standardów jakie miały być zachowane. Firm, które zajmują się kontrolą jakości w Chinach jest bardzo dużo. Jeśli ktoś szuka firmy z Wrocławia wystarczy wpisać w wyszukiwarce słowa import z Chin firma i na pewno bez problemu znajdziemy i wybierzemy interesującą nas ofertę. Korzystanie z usług takich firm jest to o tyle przydatne, że mamy wtedy stu procentową pewność, że importowany towar jest dla naszej firmy odpowiedni i zgodny z normami.

Ile to kosztuje?

Koszt, który będziemy musieli ponieść za taką kontrolę towaru z Chin to w porównaniu ze złym towarem jaki byśmy otrzymali od chińskiego producenta jest bardzo niski. Warto jest więc skorzystać z usług tego typu firmy i mieć pewność, że wszystko zostało odpowiednio sprawdzone i przeliczone przed samą wysyłką. W ten sposób możemy uniknąć dużej straty pieniędzy i czasu jaki musielibyśmy poświęcić na wszystkie formalności z tym związane.

Przemyślmy to zanim podejmiemy decyzję o jakimkolwiek imporcie z chin, żeby później nie okazało się, że przez nasze skąpstwo straciliśmy dużą większą ilość pieniędzy, czasów, a przede wszystkim nerwów. Poprzez bardzo dobrą współprace z takimi firmami możemy liczyć na ich rzetelność i sumienność podczas wykonywania tego typu usługi.

Samemu czy z pomocą

Jeżeli nie czujemy się na siłach realizować importu z Chin we własnym zakresie warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy doskonale wiedza co to odprawa celna, kontrola jakości, stawi cła i vat. Może się okazać, że skorzystanie z tej możliwości importu towarów będzie nie tylko sprawniejsze i bezpieczniejsze – ale również tańsze. Tego typu przedsiębiorcy doskonale znają azjatyckie rynki i wiedzą jak działać, aby minimalizować koszty. Na rynku istnieje wiele tego rodzaju firm, mniejszych i większych, jednoosobowych, czy na przykład sp z o.o.

Ich oferty są zazwyczaj mocno rozbudowane. Większość z nich działa kompleksowo proponując swoim klientom szereg działań. Od znalezienia kontrahentów produkujących interesujące nas towary, ich audyt i badanie wiarygodności, kontrolę jakości ich wyrobów, załatwienie dokumentów i formalności w kraju producenta, pomoc w załadunku, organizacja transportu (transport lotniczy lub transport morski), realizacja odprawy celnej w kraju unii europejskiej oraz inne formalności jak na przykład podatek vat, transport z portu lub lotniska do magazynu klienta i wiele innych możliwości. Wszystko zależy od oczekiwań klientów. Aby uzyskać szczegółowe informacje wystarczy zadzwonić do danej firmy lub napisać e mail. Warto o tym pamiętać decydując się na import towarów z Chin.

Odprawa celna firma konsultingowa – przykład oferty: https://izntrade.com/import-z-chin-firma/