Home > Uncategorized > Jak negocjować cenę auta

Jak negocjować cenę auta

Jak negocjować cenę auta

Wybrałeś auto co teraz?

Znalazłeś warte uwagi auto, ale jest ono zbyt drogie? Chcesz kupić pierwszy samochód, ale nie chcesz wydać zbyt wiele a co najważniejsze – nie chcesz przepłacić? Ten poradnik przyda się każdemu, kto stoi przed wyborem auta i nie wie, jakie tricki zastosować podczas negocjowania ceny.
Zacznijmy od tego, że negocjowanie ceny to normalne zjawisko na polskim rynku motoryzacyjnym.

Możemy się z nim spotkać nie tylko podczas kupowania auta używanego, od prywatnego sprzedającego czy od właściciela komisu, ale także u oficjalnych dealerów samochodów nowych (wbrew pozorom, dealerzy również mogą zaskoczyć nas dużo niższymi cenami czy też kompletem zimowych opon w gratisie). Zatem jak negocjować cenę auta, aby zapłacić mniej za egzemplarz, który się nam podoba?

Oto kilka zasad, które pomogą Ci przeprowadzić negocjacje:

• Zasada 1: Przed udaniem się do sprzedającego, sprawdź ceny rynkowe danego modelu (tyczy się nie tylko aut używanych, ale także nowych). Dzięki temu dowiesz się, jakie przedziały cenowe odpowiadają odpowiedniemu aut w chwili obecnej.

• Zasada 2: Dokładnie obejrzyj auto i znajdź ewentualne mankamenty, które przedstawisz sprzedającemu (zasada tyczy się aut używanych).

• Zasada 3: Jeżeli po oględzinach nadal jesteś zainteresowany kupnem, zaoferuj cenę mocno zaniżoną, ale nie na tyle, aby całkowicie zniechęcić sprzedającego.

• Zasada 4: Targuj się ze sprzedającym, podważaj stopniowo cenę, aż dojdziesz do maksymalnego pułapu. Pamiętaj o tym, aby przy każdej propozycji wytykać mankamenty auta.

• Zasada 5: Nigdy nie okazuj przesadnego zainteresowania samochodem – wtedy dasz sprzedającemu znak, że bardzo Ci zależy na danym egzemplarzu, co skłoni go do całkowitego odejścia od negocjacji lub negocjowaniu, ale bardzo zachowawczym.

Najważniejsze zasady negocjowania ceny auta

Oto najważniejsze zasady, jak negocjować cenę samochodu. Nie gwarantujemy, że za każdym razem uda Ci się kupić auto dużo taniej, ale zawsze możesz spróbować. W końcu negocjowanie cen pozwala nie tylko obniżyć wartość pojazdu przy zakupie, ale również otrzymać dodatkowe gratisy (dealerzy bardzo często dają nieustępliwym kupującym darmowe komplety opon czy inne dodatki).

Opracowane przy współpracy: https://autoagent.pl/gdzie-szukac-ogloszen-aut-z-niemiec/