Home > Transport > Jak rozwija się firma transportowa

Jak rozwija się firma transportowa

Firmy transportowe w Polsce

Firmy transportowe z miasta Szczecin w ostatnich miesiącach poszerzyły swoje usługi na przewóz ludzi do Niemiec. Głównym powodem tego działania jest fakt, że w Szczecinie istnieje kilkadziesiąt biur pośrednictwa pracy za granicą i właśnie biura te często zwracały się z zapytaniem, czy przewoźnicy nie byliby zainteresowani transportem ludzi do Niemiec.

Podjęcie współpracy z tymi biurami w wielu przypadkach wymagało głębokiego przemyślenia i rozważenia, ponieważ wiązałoby się to z dużą inwestycją jaką musieli by podjąć, żeby rozbudować swoją flotę samochodową oraz zatrudnić dodatkowych kierowców zawodowych. Propozycje biur podróży oraz ich przekonania do nawiązania długotrwałych kontraktów sprawiły, że firmy transportowe w Szczecinie  zdecydowały się podjąć to ryzyko.

Flota samochodów w firmie transportowej

Przez kilka miesięcy musiały być prowadzone przetargi na zakup nowej floty samochodowej, a w biurach odbywały się rekrutacje na stanowiska kierowców. Wszystko przebiegło na tyle sprawnie, że po czterech miesiącach biura podróży mogły podpisać umowy z tymi przedsiębiorstwami.

Ich warunki są na tyle korzystne, że nie jedna firma transportowa Szczecin planuje dodatkowy rozwój poprzez zakup jeszcze większej floty samochodowej, by móc podpisać umowy z kolejnymi firmami. Jak widać w tym przypadku warto było zainwestować spore pieniądze w rozwój, bo zaledwie po kilku miesiącach współpracy zobowiązania firmy za zakupione samochody znacznie zmalały, a zyski są coraz większe.

Źródło: DromaderBis.pl – firma transportowa Szczecin

Praca w transporcie międzynarodowym

W Polsce wynagrodzenie za prace jest dużo niższe niż u naszych zachodnich sąsiadów, tak więc ludzie chętnie korzystają z pośrednictwa pracy i wyjeżdżają do Niemiec. Tam ich zarobki są dużo wyższe i przede wszystkim są w stanie się tam utrzymać i jeszcze przywieźć sporo pieniędzy do domu. Zazwyczaj taka praca polega na miesięcznym pobycie w Niemczech, po którym wraca się na dwa tygodnie do Polski.

Poprzez to przykładowa firma transportowa Szczecin wykonuje bardzo dużo kursów z czego właściciele są bardzo zadowoleni. Także ludzie cieszą się, że mogą wracać do kraju tak często jak chcą. Biura pośrednictwa pracy również są usatysfakcjonowane jakością tych usług, tak więc jest to bardzo korzystny układ.