Home > Zdrowie, Uroda > Jakie leki i suplementy na Cellulit?

Jakie leki i suplementy na Cellulit?

Walka z celulitem

Cellulit, zwany potocznie skórką pomarańczową, a medycznie lipodystrofią, to przypadłość typowo kobieca. U mężczyzn praktycznie nie występuje. Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, które łączy się ze zmianami tkanki podskórnej. Najczęściej pojawia się po okresie dojrzewania, w trakcie i po ciąży, menopauzy oraz w sytuacji występowania zaburzeń hormonalnych. Przejawia się w nierównym pofałdowaniu powierzchni skóry.

Aktywność fizyczna a celulit

Najczęściej występuje w okolicach ud, pośladków, bioder, kolan i ramion. Cellulit nie jest groźny dla zdrowia, natomiast stanowi powód złego samopoczucia i kompleksów wśród kobiet. Oprócz czynników hormonalnych, nie zupełnie zależnych od nas samych, są także elementy, na które mamy wpływ i możemy zmniejszyć  ryzyko powstawania cellulitu. Przede wszystkim ruch i aktywność fizyczna oraz prawidłowa dieta. Kolejno należy szczególnie zadbać o skórę.

Należyta pielęgnacja, masaże oraz kremy także wspomagają walkę z tym nieprzyjemnym defektem. Cellulit nie jest chorobą, wobec czego nie mówimy o jego leczeniu lecz redukcji. Oprócz działań zewnętrznych warto sięgnąć po dostępne na rynku środki wspomagające redukcję cellulitu. Asystor Slim + Cellu to najbardziej skuteczny dwu fazowy preparat wspomagający odchudzanie, redukujący cellulit.

Gromadzenie wody w organizmie

Jako jeden z niewielu preparatów uwzględnia dobowy tryb funkcjonowania organizmu przez co jest bardzo skuteczny. Gromadzenie wody w organizmie oraz zatrzymanie toksyn przyczynia się do powstawania cellulitu. Wobec czego bardzo ważna jest prawidłowo funkcjonująca gospodarka wodna. Hydrominum, stanowiący suplement diety, pomaga usunąć nadmiar wody  z organizmu, wspomaga procesy odchudzania, redukuje cellulit oraz wpływa detoksykująco na organizm.