Home > Podróże, Turystyka > Jakie noże survivalowe wybrać

Jakie noże survivalowe wybrać

Nóż survivalowy

Naprawdę ciężko jest sobie wyobrazić kogoś pasjonującego się turystyką czy survivalem, a nie posiadającego przynajmniej jednego noża bądź scyzoryka. W sprzedaży oferowanych jest naprawdę sporo ich wariantów. Ten fakt jednak wcale nie ułatwia zakupu dobrego noża. Dlatego też warto traktując swoją pasję poważnie w taki sam sposób podejść do kwestii wyboru odpowiedniego noża.

Można dostać noże survivalowe, scyzoryki i multitoole naprawdę różnej wielkości i łatwo się tutaj pogubić. Tym bardziej, iż nie ma jednego określonego zalecenia odnośnie do jego długości. Nie mając w tej kwestii zbyt dużej wiedzy i doświadczenia, starajmy się sięgać po ostrza średniej długości.

Jaki nóż survivalowy wybrać?

Ma to bowiem swoje uzasadnienie w dwóch kwestiach. Kupując niewielki nóż, możemy napotkać problemy w przypadku, gdy zajdzie konieczność wykonania nim cięższych zadań. Doskonałym przykładem jest tutaj np. rąbanie i tym samym koniecznie musimy na wyprawę zabierać dodatkowo siekierę. Z kolei większe noże survivalowe bez większych trudności poradzą sobie przy rąbaniu, lecz mniej sprawdzą się już w przypadku delikatnych cięć. Co więcej, ich noszenie przy sobie jest nieporęczne i do tego rzucają się one w oczy. Mając to wszystko na uwadze najlepiej zaopatrzyć się w noże o głowni o długości około 15 cm.

Z jakiego materiału nóż turystyczny?

Ważna jest nie tylko długość noży, lecz również jakość materiału służącego do ich przygotowania. Zastosowana stal musi być wytrzymała i do tego trudno ją powinno się stępić. Do tego nikt nie powinien mieć trudności z ich ponownym naostrzeniem. Skutkiem tego najlepsze noże survivalowe oparte są o stale wysokowęglowe. W przypadku scyzoryków liczy się wielofunkcyjność, lecz typowy nóż do lasu czy na wyprawę ma być prosty i wytrzymały. Takich też rozwiązań warto szukać, a z pewnością będziemy z nich zadowoleni.

Zobacz noże survivalowe w sklepie Zbrojownia.pl