Home > Budownictwo > Jakie podłogi wybrać

Jakie podłogi wybrać

podłoga do salonu

Nadszedł czas remontu. Czy to drobne zmiany w mieszkaniu, czy też gruntowny remont domu, stajemy przed wyborem podłóg. Podłoga to dość ważny aspekt, niejednokrotnie właśnie od niej zależy w jakiej tonacji wykończymy dalej nasze wnętrze. Dziś na rynku dostępna jest ich cała gama. Mogą to być podłogi bambusowe, podłogi naturalne, czy panele podłogowe. Zanim jednak dokonamy finalnego wyboru, warto jest dokładnie przeanalizować jak długo ma nam służyć.

Jaka podłoga do salonu?

Czy jest to wybór na lata do wielopokoleniowego domu, czy mieszkanie będzie służyło nam i naszej rodzinie, czy też wykańczamy je pod wynajem i niekoniecznie chcemy inwestować w materiały z górnej półki, jak choćby podłogi bambusowe, czy podłogi naturalne. Dziś artykuły tańsze, dostępne w sieciowych marketach nie koniecznie będą znacznie odbiegały wyglądem od tych niszowych ściąganych na zamówienie z wysokiej jakości tworzywa. Wiadomo, trwałość, gatunek, wygląd, dostępność, są to czynniki składające się na końcową cenę.

Dlatego też ważne jest aby na początku planując remont odpowiedzieć sobie na pytanie co jest nam dokładnie potrzebne. Jeśli posiadamy małe dzieci skłonimy się bardziej w stronę ciepłego wnętrza, mając przed oczami obraz brzdąców spędzających popołudnie w salonie, na podłodze w towarzystwie klocków. Jeśli posiadamy zwierzęta nasz wybór ograniczymy do płytek z których będzie nam łatwo zmywać ślady łapek czy kuleczki z sierści, które pozostawią nasi milusińscy.

Na starcie powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie jakie planujemy zamontować ogrzewanie. Jeśli skłonimy się ku ogrzewaniu podłogowemu znacznie lepiej sprawdzą nam się płytki, których jest dostępna cała gama. Dzisiejszy rynek pozwala nam wybrać takie płytki, które wyglądem nie będą odbiegać od tradycyjnych drewnianych desek czy też paneli.

Zobacz podłogi dostępne w salonie wnętrz Domino

Źródło: http://www.domino-online.eu/podlogi.html

Bambus, drewno naturalne, czy panele podłogowe?

Zanim dokonamy wyboru, warto jest skorzystać z programów aranżacji, których jest w internecie cała masa. Dobrze jest porównać kilka lub kilkanaście wizualizacji, zobrazować sobie jak będzie wyglądał nasz azyl aby być przekonanym w stu lub nawet w większej ilości procentów, jeśli to tylko możliwe, że właśnie tak wymarzyliśmy sobie nasze podłogi i zwyczajnie będziemy się z nimi dobrze czuli.

Dokonując wyboru podłóg pozostaje nam jeszcze jedno pytanie na które powinniśmy sobie odpowiedzieć już we wstępnej fazie poszukiwań, a mianowicie czy chcemy aby każde pomieszczenie było wykonane w innej kolorystyce i było wyłożone innym gatunkiem podłogi czy też chcemy wyłożyć wszystkie pomieszczenia tą samą podłogą a przykładowo tylko w łazience czy toalecie użyć innego materiału… Często decydujemy się na użycie klasycznych drewnianych desek czy paneli w kuchni, często salon jest połączony razem z kuchnią i nie chcemy kontrastu pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami, zależy nam na zachowaniu jednolitego efektu.

Salon bez wątpienia pełni tą reprezentacyjną funkcję w każdym domu ale jest też najczęściej użytkowanym miejscem, to właśnie tam kwitnie życie towarzyskie, zapraszamy gości, spędzamy większą część naszego życia które toczy się w naszym domu. Dlatego nie zapominajmy, że podłoga tam niewątpliwie oprócz wyglądu, powinna być zwyczajnie praktyczna i wytrzymała. Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomoże państwu rozwiązać chociaż cień wątpliwości związanej z wyborem podłóg. Na koniec pozostaje mi życzyć udanych zakupów i trafnych wyborów.