Home > Uncategorized > Karuzele do łóżeczka – Stymulowanie rozwoju dziecka

Karuzele do łóżeczka – Stymulowanie rozwoju dziecka

karuzele do lozeczka

We wczesnym okresie życia dziecka ważne jest stymulowanie funkcji rozwojowych związanych z procesami poznawczymi. Dotyczy to zwłaszcza wzroku, słuchu i sprawności manualnej. Wykorzystywane są w tym celu specjalne zabawki dla maluchów. Jeśli są one atrakcyjne, zachęcają dziecko do aktywności w poznawaniu właściwości fizycznych przedmiotów. 

W domu i w podróży

Wielorakie funkcje pełnią karuzele do łóżeczka. Zawieszone zabawki przykuwają uwagę dziecka a towarzysząca obrotom muzyka działa uspokajająco i kojąco. Warto umieścić zabawki w zasięgu rączek malucha, aby mógł ich dotknąć. Ćwiczy w ten sposób chwytanie i manipulowanie przedmiotami oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Niektóre karuzele do łóżeczka emitują oprócz melodii biały szum https://www.tinylove.com/pl_pl/mobiles-soothers-crib-toys. To doskonały sposób na usypianie nazbyt pobudzonego niemowlaka.

W sklepach dostępne są też karuzele, które można umieścić na wysokości wzroku i chwytu dziecka leżącego w wózeczku. Wówczas każdy spacer połączony jest z atrakcyjną zabawą. Długa podróż samochodem nie będzie dla dziecka nudna, jeśli zajmie się ono obserwowaniem pluszaków wirujących w takt muzyki.

Ruch, światło i dźwięk

karuzele do lozeczkaZmysł obserwacji rozwijany jest też za pomocą zabawek, które emitują równocześnie różne rodzaje bodźców. Pomysłowo skonstruowane projektory rzucają na ścianę wiązki światła przedstawiające różne formy graficzne. Dziecko uczy się rozróżniać kształty oraz podążać wzrokiem za zmieniającymi się obrazami. Towarzyszy temu relaksująca muzyka. Wytwarzany przez projektory biały szum lub unikalne dźwięki uciszania uspokajają płaczące maluchy.

Pomysłowe rozwiązania

Od dawna wiadomo, że nic lepiej nie uśpi dziecka niż delikatne dźwięki kołysanki. Można je uzyskać z pozytywki, do której wgrane są różne utwory do wyboru. Zabawkę da się tak ustawić, aby wyłączała się po określonym czasie.

Ciekawą opcję posiadają pozytywki z wbudowanym sensorem reagującym na odgłos płaczu niemowlaka. Umożliwia to na automatyczne uruchomienie melodyjek, gdy dziecko sygnalizuje płaczem swoje przebudzenie się. Dla nieco starszych dzieci nadają się karuzele do łóżeczka, które z czasem można przekształcić do przenośnej pozytywki. odtwarzającej muzykę klasyczną albo dźwięki natury.