Home > Budownictwo > Kolumbaria co warto wiedzieć

Kolumbaria co warto wiedzieć

Wielu ludzi chce mieć takie miejsce pamięci powiązane choćby ze stryjecznymi dziadkami, którzy dla danej osoby byli kimś bardzo ważnym. Jednym słowem osoby te zasłużyły na kolumbarium  i to na takie, które smacznie wpisuje się w okoliczny krajobraz lub krajobrazy. Rzecz jasna nie chodzi tu jedynie o wygląd okolicznych lasów i wzniesień, ale też i o wizję danej osoby fundującej kolumbarium.

Kolumbaria na uboczu

Taka osoba chce mieć miejsce, w którym to od czasu do czasu będzie wspominać daną osobę z własnej rodziny. Takie wspominanie to częste wizyty, jeśli chodzi o podchodzenie do kolumbarium wybudowanego na cmentarzu. W tego typu miejscu wielu chce być sam na sam z wyszukanym pomnikiem, po to by do zmarłych szeptać istotne słowa, których nikt inny nie powinien usłyszeć.

Intymne chwile tego rodzaju są dla pewnych osób bardzo ważnymi i co najistotniejsze o tego typu chwile trudno w sąsiedztwie osób przy innych grobach, czyli w tym morzu grobów i ludzi. Właśnie tam blisko stoją bracia, siostry, krewniacy, a nawet nieco dalsi sąsiedzi, czyli miejsce to nie jest najlepszym, po ty by szeptać zmarłym jakieś miłe słowa. Lepiej robić to w zacisznym miejscu, przy kolumbarium.

Wykonanie kolumbarium cena

Wykonanie takiego kolumbarium nie jest łatwym, bo jakiś wyszukany rudy lub zielony granit sporo kosztuje, a wielu ludzi myśli bardzo praktycznie. Dlatego też takie kolumbarium często jest wykonanym z szarego granitu, ma pokrywy nisz wykonane z czarnego granitu i na tych właśnie pokrywach są złote litery.

Model ten jest na dokładkę prosty i bardzo popularny, ale czymś dość minimalistycznym nie każdy się zadowala. Mowa tu dokładnie o tym, że takie kolumbarium może mieć wielu mieszkańców samego miasta i jego okolic, bo wielu może odłożyć pewną sumę na tego typu cel. Jeśli zaś chodzi o te bardziej wyszukane kolumbaria z rudego granitu, to tego typu pomnikiem każdy się nie zainteresuje ze względu na znaczny koszt tego typu budowli upamiętniającej.

Jednym słowem za ten indywidualny charakter w tego typu przypadkach sporo się płaci i wielu ludzi myślących praktycznie te koszty odstraszają. W tym rzecz jasna tkwi okazja dla tych, którzy pragną tego należytego, stylistycznego wyróżnienia.

Zobacz kolumbaria i poznaj ceny: www.kolumbarium.pl/oferta.html