Home > Zdrowie, Uroda > Oczyszczanie wodorowe – urządzenie i zabieg

Oczyszczanie wodorowe – urządzenie i zabieg

oczyszczanie wodorowe urządzenie

Salony kosmetyczne i kliniki medycyny estetycznej stale prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych zabiegów. Jednym z najnowszych i zarazem najpopularniejszych jest peeling wodorowy. Jego zaletą, poza innowacyjnością, jest całkowite bezpieczeństwo i wspaniałe efekty

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Peeling wodorowy ma za zadanie oczyścić i odświeżyć skórę. Do tego celu wykorzystuje cząsteczki wodoru. Dzięki temu komórki skóry stają się dokładnie oczyszczone, a wolne rodniki na jej powierzchni zneutralizowane. Przeprowadza się go przy pomocy specjalnie zaprojektowanego do tego celu urządzenia. 

Zabieg zaczyna się od dezynfekcji skóry. Następnym krokiem jest jej mikrodermabrazja diamentowa. Na tym etapie usuwany jest martwy naskórek i inne zanieczyszczenia. Następnie przechodzimy do samego oddziaływania wodorem. Skóra zostaje wówczas oczyszczona. Jest to efekt działania wody wodorowej powstającej dzięki urządzeniu do peelingu wodorowego. Stworzona do tego celu głowica kieruje specjalnie wzbogaconą wodę pod ciśnieniem w odpowiednie miejsca skóry, a za sprawą niewielkich rozmiarów cząstek wodoru, z łatwością wnika on w jej głębokie warstwy. Wolne rodniki tlenowe po połączeniu z wtłoczonymi cząsteczkami wodoru zamieniają się wodę i opuszczają w tej postaci pory. Zabieg nie narusza ciągłości ciała i jest całkowicie bezbolesny, nawet w przypadku skóry wrażliwej.

Kolejnym etapem oczyszczania wodorowego jest elektroporacja i podanie kwasu hialuronowego pod oczyszczoną skórę. Całość kończy delikatny masaż twarzy, mający na celu poprawić wchłanianie wszystkich zastosowanych preparatów.

Wskazania do peelingu wodorowego

Stosowanie peelingu wodorowego warto rozważyć w przypadku, gdy nasza skóra jest zmęczona i odwodniona. Świetnie sprawdzi się także w przypadku natrętnego trądziku czy też ceny naczynkowej. Wspomoże skórę w procesach starzenia się, a także intensywnie ją oczyści.

Po zabiegu skóra starzeje się wolniej, jest bardziej elastyczna i ma wyrównany koloryt. My sami wyglądamy dzięki temu świeżo i zdrowo. Nie bez znaczenie jest usunięcie wszelkich zaskórników i pozostałe po nim uczucie głębokiego oczyszczenia.

Urządzenia do peelingu wodorowego

Do wykonywania tego zabiegu niezbędne są najwyższej jakości urządzenia. Sprzęt do peelingu wodorowego jest tworzony na podstawie najnowszych, innowacyjnych technologii i powinien być obsługiwany jedynie przez osoby przeszkolone. Urządzenie do peelingu wodorowego jest stacjonarne, nie istnieją wersje kieszonkowe czy przenośne. Z tego powodu na zabieg zawsze trzeba się stawić w gabinecie.

Polecanym urządzeniem jest Hydrogen Peel, który idealnie radzi sobie ze wszystkimi wyżej opisanymi zadaniami. Dzięki niemu skóra staje się odświeżona i gotowa na kolejny dzień. Generator wodoru dopełnia także licznik wytworzonego wodoru, automatyczny system start/stop, kontrola próżni i trzy dodatkowe programy zabiegowe. Poza peelingiem wodorowym oferuje również Hydrogen 5D i Bio Lift MCT, oparty na działaniu mikroprądów.