Home > Zdrowie, Uroda > Pieluszki wielorazowe PUL

Pieluszki wielorazowe PUL

Pieluszki wielorazowe PUL

Z czego wykonane są pieluszki PUL?

Pieluszki wielorazowe wykonane z dzianiny PUL są najczęściej wybieranym rodzajem pieluch wielorazowych. Wykonane są z dzianiny pokrytej specjalną, paroprzepuszczalną membraną, która zatrzymuje wilgoć w środku pieluszki, jednocześnie pozwalając skórze dziecka „oddychać”.

Niektóre modele pieluszek pokryte są dodatkową warstwą impregnującą, co skutecznie wzmacnia pieluszkę przed przeciekaniem. Należy podkreślić, że pieluszki wykonane z PUL nie są w 100% wodoodporne. Pieluszka po wchłonięciu dużej ilości wydzielin w końcu zaczyna przeciekać, nie ma się jednak o co martwić, Częsta zmiana pieluszki bardzo pozytywnie wpływa na komfort i zdrowie dziecka.

Jakie są rodzaje wielorazowych pieluszek PUL?

Wśród głównych rodzajów pieluszek wielorazowych wykonanych z PUL można spotkać:

  • AIO ( All in One) – jest to najwygodniejszy system pieluchowania wielorazowego. AIO bardzo przypominają w obsłudze pieluszki jednorazowe, nie trzeba zastanawiać się czy coś należy do niej dokupić, bo AIO ma wkład chłonny wszyty do środka. Taką pieluszkę wystarczy odpowiednio założyć, a po użyciu wrzucić do pralki.
  • Kieszonki – są to pieluszki, które posiadają specjalnie przygotowaną kieszeń do której wkłada się warstwę chłonną.
  • Otulacz PUL – pieluszka, która spełnia funkcję izolującą przed wyciekaniem wydzielin dziecka poza pieluszkę. Do jej prawidłowego użycia niezbędne są odpowiednie wkłady chłonne.

 

Dlaczego warto wybrać pieluszki wielorazowe PUL?

Pieluszki wielorazowe PULPieluszki wielorazowe są wykonane ze specjalnego materiału, co pozwala skórze dziecka oddychać. W przeciwieństwie do pieluch jednorazowych, pieluszki wielorazowe nie posiadają w składzie chemicznych związków, które mogłyby się przedostawać przez skórę dziecka do jego organizmu. Jest to zdecydowanie zdrowsza alternatywa dla pieluszek jednorazowych. Wybierając pieluszki wielorazowe https://rodzinaeko.pl/pul przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczania środowiska.

Pielęgnacja pieluszek PUL.

Główną zaletą pieluszek PUL jest prostota ich pielęgnacji. Należy je prać zgodnie z wytycznymi podanymi przez producenta ( 40 stopni z użyciem odkażacza lub 60 stopni bez odkażacza), można prać je razem z ubrankami dziecka, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Do prania pieluszek wielorazowych nie należy używać płynów zmiękczających, ich użycie mogłoby zatłuścić materiały pieluszki, co negatywnie wpływa na ich chłonność. Używanie płynów do zmiękczania może zablokować pory membrany, co skutkuje zmniejszeniem paroprzepuszczalności pieluszki.