Home > Dom i mieszkanie > Popularne smoczki dla noworodków i niemowląt

Popularne smoczki dla noworodków i niemowląt

Witając na świecie nową pociechę, często jest się w euforii, która stopniowo ulatuje, gdy okazuje się, że dziecko jest płaczliwe i marzy się jedynie o przespaniu nocy. Na szczęście rodzice mogą liczyć na pomocników, w postaci akcesoriów dla dzieci, dzięki którym możliwe jest uspokojenie dziecka oraz zaspokojenie jego naturalnej potrzeby ssania. Na rynku dostępne są różnego rodzaju smoczki, dlatego każdy rodzic bez najmniejszego problemu wybierze taki model, który spełni jego oczekiwania i zapewni mu chwilę na zaczerpnięcie oddechu podczas opieki nad małym dzieckiem.

Smoczki dla dzieci – rodzaje

Dawno minęły czasy, kiedy nie było wyboru. Teraz można przebierać w różnorodnych wczoraj i kolorach. Będąc w sklepie, na pewno można zauważyć, że do wyboru są smoczki dla dzieci o okrągłym kształcie. Są one przeznaczone dla dzieci w starszym wieku. Najbardziej jednak popularne są te anatomiczne. Jak sama nazwa wskazuje, dopasowane są one kształtem do budowy buzi dzieci. Rodzicom, którym zależy na tym, żeby łatwo było utrzymać smoczek w czystości, polecane są te wykonane z silikonu. Odznaczają się one trwałością i łatwo je wyczyścić. Dziecko na pewno szybko nie przegryzie silikonowej gumki.

Źródło: Tamaja.pl – smoczki dla noworodków i niemowląt

Zalety smoczków dziecięcych

Smoczki dla noworodków są niewielkich rozmiarów, więc dziecku łatwiej jest się do nich przyzwyczaić. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju uspokajaczy jest to, że zaspokajają one chęć ssania. Poza tym działają kojąco, zwłaszcza gdy dziecko jest bardzo płaczliwe. Dają możliwość wyciszenia i sprawiają, że małe dziecko jest rozluźnione i mniej marudne. Zapewne dlatego tak wielu rodziców tak sobie ceni możliwość używania takich akcesoriów.

Zakup idealnego smoczka.

Wielu rodziców nie wie, jak dobierać smoczki dla niemowląt. Warto pamiętać, że są to już starsze dzieci, którym wkrótce zaczną wyżynać się pierwsze zęby. W związku z tym dobrze, gdy gumowa część smoczka jest twarda. Może być nawet z wypustkami, które przyniosą ulgę dziąsłom. W okresie ząbkowania dzieci są jeszcze bardziej marudne więc warto kupić smoczek.